O nás

T.O.NAVAHO je členem České tábornické unie (více o ČTU) již od roku 1998. Z počátku jsme tábory pořádali na táborové základně "U Nučického mlýna" v Rabštejně nad střelou, kde byl dřevěný srub s kuchyní a jídelnou. V roce 2005 bohužel dřevený srub na poslední chvíli před zahájením "táborové sezóny" lehl popelem, a proto bylo nutné tento rok uspořádat v polních podmínkách.
Více o posledním táboře v Rabštejně nad střelou »

Táborová základna U Nučického mlýna – Rabštejn nad střelou

Nučický mlýn je zřícenina, která má po okolí tajemnou pověst a historii. Kousek od něj stojí lípa, památný strom, který byl zasazen roku 1621. V blízkých lesích lze nalézt skalní město s obrovitými balvany, největší z nich jsou Dědek a Babka. O několik kilometrů dále se nachází Odlezelské jezero, přírodní zvláštnost zařazená do světových seznamů.

Po provizorním táboře v roce 2005 a pod "příslibem", že nový srub jen tak nebude, jsme se vydali hledat jinou táborovu základnu pro naše tábory. A našli jsme – nedaleko, u městečka Manětín. A hned další rok jsme se tam vypravili!

Táborová základna U Vuršova mlýna – Manětín

Zajímá Vás jak jsme na základně vybaveni a co všechno je dětem k dispozici? Podívejte se na podrobnější informace o našem tábořišti!

Základna se nachází na břehu Manětínského potoka poblíž Vuršova mlýna. Manětínský potok pramení u Bezvěrova ve výšce 645m a po 29,2km ústí zprava do Střely u Čoubova mlýna. Mezi Manětínem a ustím do Střely (cca 5 km) vytváří Manětínský potok romantické údolí, v kterém se nachází i naše základna.

Na táborové základně je k dispozici zděná budova, která je využívána především jako jídelna a popřípadě jako prostor pro děti při nepřízni počasí. Tábořiště je umístěno v romantickém údolí, které je ze všech stran obklopeno lesy. Přesto je to do města Manětín pouhé dva kilometry a i okolí přímo vybízí k nejrůznějším výletům.

V Manětíně se nachází zámek, který vznikl po r. 1712 přestavbou staršího objektu. Podél cesty k zámku se nachází velké množství soch od J. Herschera, jehož tvorba je soustředěna výlučně v Manětíně. Město je památkovou zónou.